فیزیوتراپی در بیماریهای مغز و اعصاب

فیزیوتراپی در بیماریهای مغز و اعصاب

آسیب به سیستم عصبی بدن یکسری مشکلات و ناتوانی هایی به همراه دارد که عملکرد فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. یکی از حیطه هایی که فیزیوتراپی می توانند نقش مفیدی ایفا کند حیطه ی بیماری های نورولوژی یا همان مغز و اعصاب است، فیزیوتراپی در بیماریهای مغز و اعصاب بخش مهم و اصلی در درمان این دسته از بیماران است.

بیماران مغز و اعصاب عموما با مشکلات حرکتی، ناتوانی در انجام حرکات و عدم تعادل در فعالیت های روزمره مواجه هستند که فیزیوتراپیست با ارائه درمانهای الکتروتراپی(دستگاهی)، حرکتی، ورزشی و تمرینات مناسب به بهبودی این بیماران کمک می کند. مداخلات فیزیوتراپی در بیماری های نورولوژی بسیار مفید و حیاتی می باشد و نقشی اساسی در بهبود کیفیت زندگی بیماران دارد. درمان های فیزیوتراپی منجر به استقلال در فعالیت های حرکتی و کاهش درد و افزایش توانمندی بیمار می شود و علاوه بر کمک به بهبود ناتوانی ها در مواردی که بیماری پیش رونده است مثل ام اس به فرد کمک می کند تا توانایی هایش را حفظ کند و استقلال خود را در حداکثر امکان نگه دارد.

از جمله بیماران مغز و اعصاب که فیزیوتراپی برای آن ها مفید است شامل:
 1. سکته مغزی
 2. ضایعات نخاعی
 3. فلج عصب صورتی(فلج بلز)
 4. آسیب های ستون فقرات از قبیل آسیب های دیسکی و تنگی کانال نخاعی
 5. ام اس
 6. پارکینسون
 7. اختلالات تعادلی
 8. فلج های ناشی از تومورهای مغزی و یا نخاعی
 9. درگیری اعصاب محیطی و…

فیزیوتراپی در بیماری های مغز و اعصاب

اقدامات فیزیوتراپی در بیماران نورولوژی شامل:
 1. تحریکات الکتریکی
 2. تمرینات ورزشی
 3. تمرینات تعادلی
 4. ماساژهای درمانی

در کلینیک فیزیوتراپی بهنود علاوه بر درمانهای دستگاهی به صورت ویژه و کاملا اختصاصی روی تمرینات ورزشی و ماساژهای درمانی بیماران تاکید می شود و کلیه درمان ها ی لازم به صورت کامل و دقیق برای بیماران انجام می شود، در صورتی که نیاز به مشاوره داشتید و یا هر گونه سوالی داشتید با شماره های 32756713-026 و 09397198886 تماس حاصل فرمایید.