خدمات

فیزیوتراپی بهنود کلیه خدمات و تکنیک های درمانی را بر اساس دانش روز دنیا و به صورت کاملا تخصصی و علمی انجام می شود، انجام تکنیک های درمانی به صورت دستی و ملایم از مزیت های برنامه های درمانی کلینیک ماست که نتایج درمانی ما را کاملا رضایت بخش می کند.

فیزیوتراپی چیست؟

فیزیوتراپیِ درمانی علمی بر اساس تحصیلات عالی و بالینی با قدمت طولانی است که هم‌زمان با توسعهٔ دانش پزشکی، به یکی از ارکان درمان‌های نوین پزشکی تبدیل شده‌است.

تمامی روش‌های درمانی فیزیوتراپی بهنود دارای شواهد و پایهٔ علمی و تحقیقاتی است و با درمان‌هایی مانند طب فیزیکی، کایروپراکتیک، طب سنتی، ورزش‌درمانی و ماساژدرمانی کاملاً متفاوت است، و در واقع ترکیبی از خدمات دستگاهی (الکتروتراپی)، تمرین درمانی، ماساژ درمانی و درمان های دستی تخصصی جهت ریلیز بافت های آسیب دیده و…

خدمات درمانی که در کلینیک فیزیوتراپی بهنود ارائه می شود:

  1. ماساژ درمانی:

قدمت ماساژ درمانی به هزاران سال بر می گردد، افراد از ماساژ برای اهداف مختلف سلامتی استفاده می کنند ، از جمله کاهش دردهای عضلانی، اسپاسم ها ، تسکین درد ، توانبخشی آسیب های ورزشی ، کاهش استرس ، افزایش آرامش ، رفع اضطراب و افسردگی و کمک به سلامتی عمومی

هر گونه ماساژ درمانی که توسط افراد ناآشنا به درمان و بیماری ها انجام شود می تواند به جای تسکین منجر به تشدید علایم شود که در این صورت جبران مشکلات پیش آمده بسیار سخت خواهد بود. ماساژ درمانی اغلب به عنوان مکمل درمان در فیزیوتراپی بسیار تا بسیار مفید و کمک کننده است که اگر توسط درمانگر انجام شود نتایج موثری خواهد داشت.

2.الکتروتراپی(درمان دستگاهی):

درمان های دستگاهی برای انواع بیماری های ارتوپدی؛ اعصاب، زنان و… در جهت بهبود عملکرد و توانایی های فرد و کاهش درد و التهاب موثر و مفید هستند.درمان های دستگاهی بسیار متنوع می باشند که برای هر بیمار متناسب با وضعیت و علایم بیمار انتخاب می شود. در کلینیک فیزیوتراپی بهنود کلیه درمان ها و کار با دستگاه ها توسط فیزیوتراپیست انجام می شود که این مساله وجه تمایز کار ما با دیگر کلینیک ها می باشد.

  1. درمان با لیزر(لیزر تراپی):

لیزر درمانی یکی از موثرترین روش های درمانی است که از نور متمرکز استفاده می کند. برخلاف اکثر منابع نوری ، نور لیزر به طول موجهای خاص تنظیم می شود. این اجازه می دهد تا آن را به پرتوهای قدرتمند متمرکز کند.

در پزشکی ، لیزر به فیزیوتراپیست اجازه می دهد تا با تمرکز روی یک ناحیه کوچک ، با دقت بالایی کار کنند و به بافت اطراف آن آسیب کمتری وارد شود. اگر لیزر درمانی دارید ، نسبت به جراحی های سنتی ممکن است درد ، تورم و جای زخم کمتری داشته باشید. با این حال ، لیزر درمانی می تواند گران باشد و نیاز به درمان های مکرر دارد.

  1. ارائه ی برنامه ی تمرین درمانی:

ارائه ی برنامه تمرینی اختصاصی برای هر فرد، جهت بهبود نتایج فیزیوتراپی  و نتیجه گیری بهتر نقشی ارزنده دارد. فیزیوتراپیست ها با کمک تمرینات حرکتی و ورزشی به درمان مفاصل و عضلات می پردازند با وجود پیشرفت های زیاد در بخش درمان های دستگاهی باز هم درمان های ورزشی از ارجحیت خاص برخوردارند و دارای جایگاه ویژه ای در درمان هستند.

5.درای نیدلینگ (سوزن خشک):

یکی از جدیدترین و کارآمدترین تکنیک های درمانی که در سال های اخیر به حوزه درمان فیزیوتراپی وارد شده است تکنیک سوزن خشک یا همان طب سوزنی غربی است که توسط فیزیوتراپیست دوره دیده انجام می شود و نتایجش بسیار اثربخش است.

اگر میخواهید دوباره زندگی بدون درد را تجربه کنید با متخصصان فیزیوتراپی بهنود همراه باشید.